Choď na obsah Choď na menu
 


Ostrihať si dlhé vlasy a vymeniť ich za krátke je pre každú babu poriadna trauma. Je to veľká zmena a nie každej to pristane. Ako sa teda rozhodnúť? Tu máš niekoľko rád.

- Všetky príbehy o tom, že krátkovlásky sú pre chalanov menej príťažlivé , sú blbosť. Chalanom sa na krátkych vlasoch páči najmä ich ležérnosť a ich nositeľky považujú za ohnivé a temperamentné. Ak teda váhaš kvôli nim, neváhaj!

- Účesy s krátkych vlasov odhalia tvár, to znamená, že vynikne každý jej nedostatok - či sú to už nedokonalosti pleti, alebo rôzne nepravidelnosti tváre. Pre krátke vlasy by sa preto mali rozhodnúť len baby s ukážkovou pleťou a symetrickými črtami tváre!

- Krátke vlasy ti opticky predĺžia telo, preto sú ideálne pre nižšie a útlejšie baby!

- Výhodou krátkych vlasov je, že sú praktické, dajú sa rýchlo upraviť, pôsobia modernejšie.

Radšej si nechaj dlhé, ak:

- máš kilá navyše. Dlhšie vlasy ťa opticky zoštíhlia. Ak máš drobnú tvár a plnšie telo, rozhodni sa pre polodlhý strapatý účes, ktorý rozšíri partie tváre a odvedie pozornosť od kíl navyše!

- ťa úprava vlasov neotravuje. Kvalitný šampón, kondicionér, sem-tam výživná kúra - takto vám to vyhovuje. Najradšej nosíš vlasy voľne rozpustené alebo stiahnuté gumičkou do chvosta!

- máš výnimočnú kvalitu vlasov. Máš husté lesklé vlasy, pekné vlnky či atraktívne kučery? Potom si ich nechaj narásť! Ich krása a kvalita vynikajú, až keď dosiahnu určitú dĺžku!

- je tvoja tvár okrúhla. Plné líca zjemnia vlasy dlhé aspoň po plecia. Mali by byť jemne prestrihané a začesané do tváre. Objem na bokoch by tvár ešte viac rozšíril!

- máš výrazné črty tváre. Máš špicatú tvár, príliš úzke pery alebo veľký nos? Jednoznačne si nechaj narásť dlhšie vlasy, ktoré pôsobia zjemňujúco!

- si vysoká a vyšportovaná. S dlhými vlasmi budeš pôsobiť ženskejšie. Urastené ženy s výraznými svalmi by sa mali vyhýbať krátkym chlapčenským účesom!

Radšej krátke, ak:

- si jemný typ. Jemné črty tváre vynikajú v krátkom účese. Tvoja tvár získa nežný až bábikovský vzhľad, zatiaľ čo s dlhými vlasmi by si pôsobila ako sivá myška!

- nosíš výrazný mejkap. Ak si ostrihaná na chlapca, pri líčení môžeš experimentovať. Rafinovaný kontrast krátkych vlasov a výrazného mejkapu dodá tvojej tvári nádych ženskosti a jemnej provokatívnosti!

- máš pekný tvar hlavy. Ukáž svetu, čo je na tebe pekné! Dokonalé proporcie hlavy a drobné plecia sú ideálnym základom na odvážny krátky účes, ktorý podčiarkne tvoje prednosti!

- je farbenie vlasov tvoje hobby. Rada meníš farbu vlasov? Rozhodni sa pre krátky účes! Pravidelné zastrihávanie udržiava zdravú štruktúru vlasov, čo je najdôležitejší predpoklad vydareného farbenia!

- sú tvoje vlasy jemné. Dlhé jemné vlasy pôsobia splasnuto a zvyčajne sa i rýchlo mastia. Daj na kratší účes a kvalitný stylingový prípravok na objem vlasov. Pozor na príliš krátke vlasy, ktoré prilipnú k hlave ako druhá pokožka a veľmi ťažko sa upravujú.

- miluješ extrémne účesy. Nevieš si predstaviť nič nudnejšie ako dlhé vlasy zviazané do chvosta? S gélmi a voskami novej generácie si môžeš vytvoriť originálne vlasové kreácie!

- rada chodíš do kaderníctva. Aby krátky strih nestrácal švih, potrebuje pravidelnú údržbu. Zdá sa ti to priveľa? Postupne zostrihaný účes ti výrazne uľahčí život!
 

Obrázok