Choď na obsah Choď na menu
 


Strašne sa ti páči a on nič. Váhaš, či mu to dať najavo, alebo počkať. Choď do toho! Nemusíš to však na neho natvrdo vybaliť. Existujú taktiky, pomocou ktorých ho môžeš zbaliť totálne nenápadne a z ústrania poťahovať nitky. Dostaneš ho tam, kde ho chceš mať, a pritom to bude vyzerať, že ťa vlastne zbalil on! Ako na to?

- Musí si ťa všimnúť. Ťažko ho niekedy zbalíš, ak sotva vie, že existuješ. V prvom rade by si ťa mal všimnúť. Preto by si mala nejako alebo niečím vyčnievať z davu. Ako ho však zaujať? Keďže chalani sú, žiaľ, notorickí ignoranti, chce to buď totálnu zmenu imidžu (farba vlasov, oblečenia, ak sa nemaľuješ, tak skús linku na oči alebo lesk), alebo - ak fandí nejakému športovému tímu, obdivuje nejakú kapelu - objaviť sa v tričku alebo mikine s obrázkom jeho idola. Toho si na tvojom tričku rozhodne všimne a to znamená, že si všimne aj teba (v dobrom svetle). No a prvý ktok máš za sebou. Pozor na afektované a umelé prejavy! Základom je prirodzenosť - aj v správaní, aj v looku!

- Pripomínaj sa. Nemyslím tým, že mu teraz budeš celé dni vypisovať na ICQ alebo posielať esemesky. Treba ísť na to rafinovane a chce to viac času. Vyskytuj sa na tých istých miestach, kde on. Nemusíš sa s ním práve dávať do reči alebo na neho mávať ,,Aha, tu som!". Ide o to, aby zaregistroval tvoju prítomnosť. Postačí, aj keď sa na neho usmeješ, ak o teba zavadí pohľadom, a nič viac. Daj si však záležať, aby vaše spoločné stretnutie vyzerali ako náhoda a aby boli pomerne časté (ale nie príliš!).

- Staň sa súčasťou jeho sveta. Ako? Napríklad tak, že sa zoznámiš a zblížiš s ľuďmi, ktorí ho obklopujú a s ktorými chodieva von. Nadviaž kontakty a získaj spojencov. Je to skvelá cesta, ako ho zaujať a ako sa mu pripomínať. Môžu mu totiž tlmočiť, aká si strašne super, a tak vzbudiť jeho záujem. A potom od ľudí okolo neho môžeš získať cenné infošky - čo má rád alebo či niekoho má. Pozor, vyzvedaj nenápadne!

- Pozor na detaily. Je super, ak máte spoločné záľuby alebo podobný hudobný či filmový vkus, ale to neznamená, že teraz budeš kvôli nemu predstierať, že miluješ basket, keď ho z duše nenávidíš. Určite zostaň taká, aká si. Iné je však, ak objaví, že máte spoločné drobné črty - napríklad v reštike si spontánne objednáte rovnaké jedlo a podobne. Takéto zdanlivo nepodstatné detaily vás môžu ešte viac zblížiť! 

- Dotýkaj sa. Ak sa dá, nenápadne sa ho dotýkaj. Letmo mu polož na pár sekúnd ruku na plece, ,,omylom" do neho vraz, obtri sa o jeho topánku špičkou svojej topánky... Takéto ,,akože náhodné" dotyky dávajú aj bez slov najavo záujem a sympatie. Navyše, môžu sa postarať o zrýchlený tep, pretože vyvolávajú dojem blízkosti a čohosi viac!

- Zblíž sa s ním. Skamaráť sa s ním. Môžeš na to využiť vašich spoločných známych. Super príležitosť je zorganizovať nejakú hromadnú akciu, kam bude pozvaný aj on. Keď sa už raz spoznáte, nebude problém ísť s ním v rámci partie von.

- Pokecaj na nete. Skvelá cesta, ako spoznať jeden druhého, je chatovanie (napríklad cez ICQ). Keď sa už raz skamošíte, nebude to také okaté a divné, ak s ním skúsiš rozhovor cez net. Navyše, môže ťa lepšie spoznať a zistiť, aká si fajn aj bez toho, aby to spoznávanie rušili kamoši v pozadí!

 

Obrázok