Choď na obsah Choď na menu
 


Získala si chalana svojich snov. Chodíte spolu, všetko klape. Aj napriek tomu, že je všetko ok, sa však v kútiku duše zožieraš neistotou, že ho raz stratíš. Ako tomu zabrániť? Napríklad tak, že sa vyvaruješ toho, čo každého chalana odplaší!

Odmietni stereotyp. Nehovorí sa zbytočne, že nuda a zvyk zabíja vzťahy. Ver tomu, že keď až príliš skĺzneš do stereotypu, čoskoro ho prestaneš zaujímať. Vysedávanie do nekonečna v jednom a to istom podniku, stále ten istý scenár po tom, čo sa stretnete, to unudí k smrti každého. Nedovoľ, aby sa stereotyp usadil vo vašom vzťahu. Buď aktívna, nečakaj, kým on príde s niečím novým. Chop sa iniciatívy a navrhni ty niečo úplne nové, bláznivé, dobrodružné. Chalani milujú baby, ktoré sa nehrajú na krehké kvetinky a môžu sa s nimi parádne vyblbnúť a odviazať sa!

Maj svoj svet. Neponúkaj sa mu na striebornom podnose. Nech vie, že si tebou nemôže byť nikdy na sto percent istý a nezačne ťa brať ako samozrejmosť, ktorú si ani netreba vážiť. Aj ty si ponechaj vlastný svet, kam on môže nakuknúť, ale tvoj svet sa nebude krútiť len okolo neho. Nevzdávaj sa kvôli nemu svojich záľub a kamarátov. Hraj občas trochu nedostupnú. Nemeň svoj denný program len preto, že on zapíska. Povedz mu niekedy aj: ,,Nie, dnes nemôžem, už niečo mám. Uvidíme sa zajtra." Nevyvolávaj mu osemkrát denne a nevypisuj smsky každú polhodinu. Trochu ho potráp, nech sa aj on snaží zaujať tvoju pozornosť a nech si váži, že patrí do tvojho života!

Nerob si z neho psychoporadňu. Chodiť s niekým, kto sa len vkuse depkuje, vyplakáva a sťažuje sa, nie je práve fascinujúca predstava. Mnohých chalanov to dokonca desí, pretože voči naším slzám sa cítia bezmocní a v tej chvíľi nevedia, čo robiť. Ak sa mu budeš na každom rande len stažovať, ako sa ti nedarí a budeš na neho hádzať utrápenú tvár, ver tomu, že onedlho bude hrozne zaneprázdnený, aby sa s tebou stretol. Vyplač sa na pleci kamoške a na rande choď s úsmevom, alebo aspoň - keď už aj spomenieš, že ťa niečo trápi - netoč o tom celý večer!

Nechaj ho dýchať. Je celkom prirodzené, že by si s ním najradšej trávila dvadsaťštyri hodín denne, ale takáto extrémna naviazanosť ešte neprospela žiadnemu vzťahu. Nechaj ho dýchať. Nech si urobí niekedy aj vlastný program - BEZ TEBA! Dopraj mu vlastný priestor kde sa môže realizovať. Neber mu jeho súkromný svet a nesnaž sa do neho namontovať. To, že občas chce byť aj sám, alebo tráviť voľný čas s niekým iným ako s tebou, ešte neznamená, že ťa má menej rád. Práve naopak, čím viac ho budeš zväzovať a nútiť ho, aby bol len s tebou, tým skôr ho od seba odoženieš!

Nemeň ho. Je, aký je. Aj s tou nemožnou košeľou, ktorá už dávno nie je IN, a otravnou sestrou. Hoci ti možno prekáža, ako sa smeje alebo ako sa oblieka, nesnaž sa ho nasilu meniť. Rešpektuj ho ako osobnosť a zmier sa s tým, že to k nemu jednoducho patrí. Nie si jeho matka, aby si mu diktovala, ča má a čo nemá!

Nezhadzuj ho. Možno z duše nenávidíš futbal, ktorý on nadovšetko miluje, a jeho kamaráti sú podľa teba banda blbcov. Vyvaruj sa však kritiky na adresu vecí, ktoré na ňom nemiluješ. Možno ťa svrbí jazyk a potrebuješ povedať niečo štipľavé, radšej však zatni zuby a na tú tému sa nevyjadruj. Je to jeho vec. On vidí veci ináč a nechaj to naňho, nech na to príde sám. Mimochodom, on tiež vkuse nerýpe do tvojej najlepšej kamarátky. A ak áno, pekne mu to zaraz. Vo vzťahu musí byť čosi také ako tolerancia a úcta!

Nemysli len na seba. Na rande nerozprávaj len o sebe, ale skôr sa zaujímaj o neho. Vyzvedaj čo má rád, čo ho zaujíma, aké má plány, skrátka, daj mu pocit, že je pre teba zaujímavý a výnimočný a že ho chceš spoznať bližšie. Chalani to majú radi. Baba, ktorá vedie štyri hodiny nekonečný monológ o svojich chorobách či detstve, nie je  ani trochu lákavá!

Nesprávaj sa ako pipka. Témy ako kozmetika a handry alebo híkanie nad zlatunkými zvieratkami chlapsov fakt, ale fakt nezaujíma. Ak ťa tvoj drahý počúva, tak le zo slušnosti, lebo ťa má rád a nechce sa ťa dotknúť. Ok, nemusíte sa baviť o motoroch v autách, ale nájdi kompromis, aby potajomky obe strany nezívali nudou!

 

Obrázok