Choď na obsah Choď na menu
 


Zima nenapácha škody len na našej tvári, ale svoje si odnesú aj vlasy. Najviac sa lupiny tvoria práve počas zimných studených dní a sú vlastne výsledkom vysušenej pokožky, ktorá sa odlupuje. Spúšťačom však môže byť napríklad aj stres, málo tekutín, nevhodná strava alebo číra genetika. Čo však s lupinami, keď už sú? Dá sa ich vôbec nejako zbaviť?

- Farbenie vlasov či iné pokusy s cemikáliami by ste mali zastaviť, pokiaľ lupiny úplne nezmiznú. Chemikálie totiž podporujú ich tvorbu!

- Naopak by ste to však mali prehánať s umývaním. Hoci aj každý deň, pokiaľ si budete umývať vlasy, môžete sa lupín dôsledne zbaviť. Samozrejme, použite šampón špeciálne určený proti lupinám, ktorí dostanete v lekárni. Pokiaľ sa lupín chcete zbaviť dosatočne rýchlo, skúste šampón skombinovať aj so špeciálnymi vodičkami proti lupinám, ktoré sú vyrobené s prírodných surovín.

- Toľkokrát opakovaná, ale účinná a tekmer univerzálna rada nad zlato znie: jesť dostatok vitamínov a dodržiavať pitný režim aj v zime. Všetko sa totiž skôr ako na pleti prejaví práve na vlasoch!

- Ak sa trápite s lupinami, mali by ste si vlasy česať veľmi jemne, aby ste zbytočne neodlupovali kúsky kože z povrchovej časti vlasovej pokožky.

- No a pri rýchlom boji proti lupinám by ti mali pomôcť aj kvapôčky olivového oleja, ktorý pridáš do šampónu!

 

Obrázok