Choď na obsah Choď na menu
 


Bol taký nádherný, taký očarujúci, múdry, zábavný... Dokonalý! Milovala si ho a aj on teba! A predsa ťa nechal! Tvoje oči sú teraz plné sĺz a staré plyšáky od neho končia v škatuli spomienok. Áno, aj to sa stáva... Teraz ide o to, čo s tým môžeš urobiť. Chceš sa z toho dostať alebo o neho naďalej bojovať?

- Niekedy nie je na škodu dať mu trochu času, aby si uvedomil, akú hlúposť urobil a že práve ty si bola to najlepšie, čo ho v jeho živote stretlo. Ľudia niekedy v amoku konajú tak, ako by za normálnej siruácie nekonali, unáhlia sa a povedia veci, ktoré neskôr oľutujú. Aj tak niekedy vznikajú rozchody. Toto je jeden z tých nádejnejších prípadov, kedy netreba zúfať a stačí bu dať čas, aby sa upokojil, prípadne sa mu ozvi a počkaj si na reakciu...

- Alternatíva ,,budeme kamaráti" je vylúčená a z praktického hľadiska takmer nemožná. Česť výnimkám, no vo väčšine prípadov je to iba hraná forma, ktorá ubližuje, ešte stále niečo cítiacim stranám. A návrh na ňu zväčša vplýva skôr z ľútosti.

- Väčšinou však rozchod nemá nádej na návrat a dôležité je, aby ste si ujasnili jeho príčiny. To je tvoje právo aj povinnosť. Nie je však dobré prejsť k výčitkám či hystérií, tým sa nič nezachráni. Ak je to už definitívne, treba zachovať pokojnú hlavu. Ľahko sa to povie, ťažšie uskutoční. Počúvať vaše obľúbené piesne, pozerať si fotky a vyvolávať mu ti nepomôže. Zavolaj kamarátke, choď medzi ľudí, aj keď ľudia a kopa otázok je to, na čo máš najmenšiu chuť. Pusti sa do práce, nájdi si koníček, vymysli nový divoký imidž a kúp si niečo pekné na seba. Nemysli na neho, ani v dobrom, ani v zlom. Je to síce smutná bilancia, no pravdou je, že láska je sestrou nenávisti a po rozchode sa ti začnú vyplavovať aj mnohé nové a často negatívne spomienkya smútok sa premení na hnev. A až keď hnev pominie, až vtedy si z toho stopercentne vonku a môžeš začať nový vzťah. Neboj sa zamylovať a dať šancu niekomu novému. Určite za to stojí viac ako ten, pre ktorého si mala oči plné sĺz... Alebo si jednoducho užívaj slobodný život!

 

Obrázok